Bohaterki Codzienności utwierdziły mnie w przekonaniu, jak ważną pracę wykonujemy w organizacjach pozarządowych. Jak wiele doświadczeń, historii i osób za tym stoi. Jak wiele wyzwań i trudności jest wspólnych bez względu na obszar społecznego działania. Dla mnie to wielka motywacja do dalszych działań, które mogą zmieniać rzeczywistość organizacji i liderek społecznych.

Natalia Siuda-Piotrowska

Co łączy liderki społeczne, niezależnie od obszaru ich działań?

Co musi się zmienić, żeby zapobiegać wypaleniu aktywistycznemu?

Jakie sfery życia publicznego by nie funkcjonowały, gdyby nie organizacje pozarządowe?

Jakie wyzwania stoją przed kobietami, działającymi w 3. sektorze?

Swoimi przemyśleniami i rekomendacjami po prawie dwóch latach działań w projekcie Bohaterki Codzienności dzieli się z nami Natalia Siuda- Piotrowska, Prezeska Up Foundation, która jest liderką projektu Bohaterki Codzienności- kobiety w 3. sektorze.

Natalia Siuda-Piotrowska -trenerka antydyskryminacyjna, mentorka i doradczyni. Wspiera, słucha i pomaga organizacjom pozarządowym, przedsiębiorstwom społecznym, aktywistkom i aktywistom w obszarach dotyczących tworzenia i funkcjonowania organizacji pozarządowych, finansów organizacji, projektowania usług społecznych, współpracy z otoczeniem, odpowiedzialności społecznej, innowacji czy ekonomii społecznej.

Na co dzień prowadzi Fundację Inicjowania Rozwoju Up Foundation. Ważnym obszarem jej zainteresowań jest wspieranie liderek społecznych, m.in. w projekcie Bohaterki Codzienności-kobiety w 3. sektorze, którego jest współtworóczynią i koordynatorką oraz w innowacji społecznej- „Podróż do odwagi” – programu budowania odwagi do zmiany dla kobiet pracujących w zawodach wrażliwych społecznie, szczególnie w 3. sektorze.

Rozmowę z Natalią Siudą- Piotrowską przeprowadziła Magdalena Świerczyńska- Dolot z Fundacji Audionomia.

Liderem projektu Bohaterki Codzienności- kobiety w 3 sektorze jest Up Foundation Fundacja Inicjowania Rozwoju, a partnerem TAK Trójmiejska Akcja Kobieca.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.