IMG_9082-1 (1)
Bohaterki | Monika Jaskulska

Monika Jaskulska

Kościerzyna Aktywna SpołecznieStowarzyszenie Inicjatywa Pomorz/że

Jej działania aktywistyczne i wolontaryjne są skupione na pomocy dla kobiet, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji, nawoływaniu do poszanowania praw człowieka.
Aktualnie nie pracuje zawodowo, ale opiekuńczo (opiekuje się córką z orzeczeniem o niepełnosprawności) i aktywistycznie. Kończy studia pedagogiczne i pisze pracę dyplomową o aktywiźmie feministycznym.

Działa w ramach stowarzyszenia Inicjatywa Pomorz/że,którego jest współzałożycielką. Pozyskała 3-letnie wsparcie na działalność feministyczną w ramach współpracy z Funduszem Feministycznym. W ramach działalności stowarzyszenia jest zaangażowana w organizację spotkań dla kobiet z obszarów pozatrójmiejskich. Feministka, osoba sojusznicza osób ze społeczności LGBTQ+, dodatkowo działa w nieformalnym kolektywie Kościerzyna Aktywna Społecznie, którego celem jest aktywizacja lokalnej społeczności. Współorganizatorka protestów Strajku Kobiet w 2020 roku i solidemo „SOLIDARNI z Ukrainą” w 2022 w Kościerzynie. Wyróżniona przez Fundację Sapere Aude za podjęcie działań pomocowych na rzecz osób uchodźczych z Ukrainy.

Posłuchaj podcastu

Posłuchaj na ulubionej platformie

Coś, co przeszłoby w dużym mieście bez echa, tutaj okazuje się motorem do działania dla innych. Skoro ona nie boi się wytykania palcami, to ja też spróbuję.

No data was found
Fot. Justyna Wasilewska

raport z badania jakościowego

Codzienność kobiet w trzecim sektorze w małych miejscowościach pomorza - diagnoza, potrzeby, wyzwania i rekomendacje