MNIE220928_201 (1)
Bohaterki | Marzena Gimińska

Marzena Gimińska

Fundacja Energii Społecznej i Dobrych Praktyk BATERIAStowarzyszenie GERDANUM

Współzałożycielka Fundacji Energii Społecznej i Dobrych Praktyk BATERIA, w której zajmuje się prowadzeniem szkoleń z tzw. kompetencji miękkich, pisaniem projektów, organizacją eventów, działaniami w obszarze CSR dla biznesu.

Na co dzień, działa społecznie w trzecim sektorze, w którym w ramach wolontariatu w ciągu kilkunastu lat wraz z grupą przyjaciół ze stowarzyszenia GARDANUM napisała i zrealizowała ponad czterdzieści projektów- począwszy od budowy Parku Małego Księcia, po organizację międzykulturowych spotkań, wystaw, rozgrywek sportowych, rodzinnych rajdów, czy Amatorskiej Sceny Młodych Talentów.

Aktualnie razem z zespołem skupia się na wsparciu dla Ukrainy. Jej misją jest integracja społeczna, wspieranie innych w rozwoju, budowanie w nich pewności siebie i przekonania, że przy wsparciu poradzą sobie z każdym wyzwaniem. Poza tym podejmuje działania wszędzie tam, gdzie czuje, że może pomóc, albo gdy nie zgadza się z tym co dzieje się w jej otoczeniu. Nie godzi się zatem na łamanie praw kobiet, ograniczanie dostępu do wolnych mediów czy zależność sądów. Nie jest bierna gdy błędnymi decyzjami ogranicza się dostęp do lokalnej służby zdrowia czy też nie wykorzystuje lokalnego potencjału.

W wolnych chwilach czyta, słucha rozwojowych podcastów, podróżuje, poznaje inne kultury.

Posłuchaj podcastu

Posłuchaj na ulubionej platformie

Wychodzę z założenia, że te trudne czasy przetrwamy, jeśli będziemy razem.

No data was found
Fot. Martyna Niećko

raport z badania jakościowego

Codzienność kobiet w trzecim sektorze w małych miejscowościach pomorza - diagnoza, potrzeby, wyzwania i rekomendacje