IMG_8792-2 (1)
Bohaterki | Halina Rogińska

Halina Rogińska

Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne Kościerska Chata

Propagatorka kultury i tradycji kaszubskiej, aktywizująca lokalną społeczność. Działa w Kaszubskim Stowarzyszeniu Agroturystycznym Kościerska Chata, którego jest współzałożycielką i prezeską. 

Od 1996 r. przyjmuje gości w Agroturystyce „Gościna”, a od 2014 organizuje coroczny „Festiwal Żurawiny”. Członkini założycielka Lokalnej Grupy Działania Stolem i członkini Pomorskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Promuje turystykę w Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”. 

Wielokrotnie nagrodzona za swoje działania, m.in. odznaką honorową Za Zasługi dla Turystyki od Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2014 i medalem „VICTORIA” za specjalne zasługi na rzecz społeczności lokalnej i promowania kultury kulinarnej w środowisku pomorskim w 2012. Od wielu lat pielęgnuje i rozwija dziedzictwo kulinarne Kaszub, ma liczne nagrody za swoje potrawy w konkursach kulinarnych. Autorka książek „Szlakiem kuchni kaszubskiej” i „Kaszubska żurawina”.

Znawczyni robótek ręcznych: wykonuje pisanki, ażurowe jajka, kraszanki, haft kaszubski, roboty na drutach. Wkłada serce we wszystkie swoje działania.

Posłuchaj podcastu

Posłuchaj na ulubionej platformie

Nie bójmy się mówić o dobrych rzeczach, o dobrych ludziach- bo tacy są. Nie idźmy w stronę negatywności.

No data was found
Fot. Justyna Wasilewska

raport z badania jakościowego

Codzienność kobiet w trzecim sektorze w małych miejscowościach pomorza - diagnoza, potrzeby, wyzwania i rekomendacje